Текст

Карта достопримечательностей Украины

Каталог достопримечательностей Украины

Замок Сент-Миклош

Автор: Александр Скубачевский
Панорама замка внутри

Замок Сент-Миклош в Чинадаево

Поселення на цьому місці відоме з 1214 року, хоча знайдено артефакти датовані II тисячоліттям до н. е. 1264 року король Іштван V дарує маєток магістру Аладару, королівському уповноваженому в справах догалицьких князів.
Чинадіївська фортеця — кам'яна, з двома кутовими вежами та метрової товщини стінами споруда, зведена в XIV столітті бароном Перені. Добудовували графи Телегді. Володіли фортецею княгиня Ілона Зріні, її син Ференц ІІ Ракоці, графи Шенборни.
У 1657 році фортеця була значно пошкоджена польськими військами графа Любомирського, які мстилися угорцям за похід їхнього князя Дьордя II Ракоці на Польщу. Невдовзі замок був відбудований, але як оборонна споруда став втрачати своє значення.
Наприкінці червня 1703 року провідник повстанців князь Ференц ІІ Ракоці зупиняється у замку, аби відпочити та перегрупувати військо після поразки у битві під Мукачево. До своєї імміграції у Польщу князь бував тут ще кілька разів.
У 1708 році сюди, дізнавшись про наближення ворогів, з Хустського замку перебираються сім'ї феодальних родин, що підтримували повстання.
У 1728 році імператор Карл ІІІ дарує великі земельні площі графу Фрідріху Шенборну, у тому числі і замок, який у 1734 році значно перебудовується й набуває вже не оборонних, а палацових рис. Найзначніші перебудови замку відбувалися у 1734 та 1839 роках (остання під керівництвом архітектора Германа Ігнація).
В часі Другої світової війни німці зробили у замку в'язницю. Із 1944 року, за часів радянської влади, замок був сільрадою, осідком управління місцевого лісового господарства, військовою частиною і складом автобази, що розташована поруч.
У 2001 році замок віддано у концесію художнику Йосипу Бартошу. Він разом із дружиною Тетяною та однодумцями фактично врятував замок від руйнації. Нині відреставровано інтер'єр першого поверху споруди. У замку часто відбуваються міжнародні та місцеві мистецькі заходи.
Ул. Волошина, 53 Б, Село Чинадаево, Мукачевский район, Закарпатская область.
Введите свой адресс для проложения маршрута:

Координаты

Отсканируй, чтобы открыть на мобильном устройстве страницу
_

Как добратся

Автобусом с Мукачево в направлении Львов, Межгорье, Свалява. Выйти в селе Чинадаево на остановке.

Адрес автовокзала в Мукачево: ул. Академика Павлова, 14.
Телефон справочной: 03131-21492, 03131-21471.

Автобусом Ужгород - Межгорье, Львов, Свалява. Выйти в селе Чинадаево на остановке.

Адрес автовокзала в Ужгороде: вул. Станційна 2.Телефон довідки:
03122-32127.

Магазин сейфов Сейф.Top

seyf.in.ua
Баннер
Широкий выбор сейфов для дома и квартиры.