Текст

Карта достопримечательностей Украины

Каталог достопримечательностей Украины

Тустань – наскельне місто-фортеця

Автор: Александр Скубачевский

Видеоролик о достопримечательности

Фортеця Тустань

Тустань – унікальна пам’ятка історії та архітектури ІХ-ХІІІ століття, аналогів якої немає в Європі. Це місце – де історію можна повернути назад та стати частиною культури Українського Середньовіччя. Неповторність Тустані полягає не лише у її природних особливостях, хоча скеля сама по собі вражає. Унікальність Тустані полягає ще й у можливості точного (90%) відтворення дерев’яної забудови, що існувала на скелях. Річ у тім, що будівничі, споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю на скелях, довбали в камені пази для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно немає, а сліди в камені збереглися. Місто-фортецю Тустань творить комлекс скель Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб та скелі, які прилягають до хребта Воронового. Щороку під урицькими скелями Середньовіччя оживає на повну – його повертають учасники фестивалю “Ту Стань!”. Протягом кількох днів у Тустані відтворюють життя древного граду таким, як воно було тоді, у всіх його проявах: від ремесел до розваг. Особливу увагу на кожному фесті присвячують і військовій справі – десятки реконструкторів відновлюють баталії воїнів-русичів із ворогами на очах у гостей Тустані з точністю, якій позаздрить будь-який фільм. Дослідженя фортеці Тустань розпочалося у 1971 році під проводом художника та археолога Михайла Рожка. Саме завдяки його роботам можна уявити, як виглядала руська твердиня. Щоправда, у Тустані залишилося ще чимало нерозгаданих таємниць. Відкрити їх можете і Ви, завітавши у Тустань!!!
Село Урич, Львовская область.
Введите свой адресс для проложения маршрута:

Координаты

Отсканируй, чтобы открыть на мобильном устройстве страницу
_

Как добратся

Добраться со Львова можно автобусом Львов - Стрый - Сопит с автостанции АС-8. Выйти в селе Подгородцы, а отдута пешком в село Урич. Можно добраться электричкой с пригородного вокзала Львова сначала в Стрый, потом пересесть на автобус Львов -Стрый - Сопит, первый автобус в Стрыю 8.30 утра.
Выходим в селе Подгородцы, за мостом через реку Уричанка, если едем автобусом, немного возвращаемся назад к мосту, и идем в село Урич, это около 5 километров до центра села и еще около 1 километра до самой крепости. Увидев знак начала села Урич, знайте это половина пути. В дали виднеется купол церкви, это центр села, оттуда подымаемся в верх, к скале Камінь, около километра. Посетив музей, вы приобретаете билет на посещение не только музея но и крепости, в стоимость билета входит также и услуги экскурсовода. ( 20 грн. в 2014 году) Фортеця Тустань була збудована на трьох скальних групах Урицьких скель: Камінь, Острий камінь і Мала скеля. Центральна частина фортеці розташована на скельній групі Камінь та навколо неї. От центрального входа дорога ведет к роднику, около 250 метров, а дальше к скалам Мала скеля и Острий камінь, около 1.5 километра. Подъем к сале Острий камінь, небольшой, начинается сразу после того как дорога делает сильный изгиб, сначала влево, а потом направо.

Магазин сейфов Сейф.Top

seyf.in.ua
Баннер
Широкий выбор сейфов для дома и квартиры.